Biuletyn Informacji Publicznej
STAROSTWA POWIATOWEGO W RADZIEJOWIE

Wyszukiwarka

Odnośniki

Przejdź do: www.radziejow.pl

Treść strony

Petycja - Scalanie gruntów - zagrożenia

Do Kierownika Jednostki Samorządu Terytorialnego

PETYCJA

Petycja do Kierownika Jednostki Samorządu Terytorialnego o umieszczenie na głównych stronach internetowych JST informacji w formie aktywnego banera
i linku (hiperłącza) do strony WWW.KOMASOWANI.PL  (http://komasowani.pl/) prezentującej ZAGROŻENIA ZWIĄZANE ZE SCALANIEM GRUNTÓW.

Treść dokumentu:

Na podstawie ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach, w interesie publicznym, wnoszę petycję do Kierownika Jednostki Samorządu Terytorialnego.

Przedmiotem petycji są wartości wymagające szczególnej ochrony w imię dobra wspólnego, mieszczących się w zakresie zadań i kompetencji adresata petycji.

Tytuł petycji:

Petycja do Kierownika Jednostki Samorządu Terytorialnego o umieszczenie na głównych stronach internetowych JST informacji w formie aktywnego banera i linku (hiperłącza) do strony WWW.KOMASOWANI.PL  ( http://komasowani.pl/ ) prezentującej ZAGROŻENIA ZWIĄZANE ZE SCALANIEM GRUNTÓW.

Treść petycji:

W związku z naborem wniosków w ramach tzw. Programu "Rozwoju" Obszarów Wiejskich (PROW 2014-2020) na kontrowersyjny proceder: „SCALANIE GRUNTÓW”, zwany również podstępnie i przewrotnie: „ODNOWĄ WSI, NOWYMI PERSPEKTYWAMI DLA ROZWOJU WSI, KOMASACJĄ, KONSOLIDACJĄ GRUNTÓW, WYMIANĄ GRUNTÓW oraz tzw. „Wsparciem na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa”,

składamy petycję o:

umieszczenie na głównych stronach internetowych JST informacji w formie aktywnego banera i linku (hiperłącza) do strony WWW.KOMASOWANI.PL  ( http://komasowani.pl/ ) prezentującej ZAGROŻENIA ZWIĄZANE ZE SCALANIEM GRUNTÓW.

Kilka banerów w zależności od układu Państwa Strony do wyboru w załączeniu.

Link:

http://www.komasowani.pl/

Petycja ma charakter niekomercyjny, non profit  i jest pro publico bono.

Przesyłamy Państwu ponadto, ku przestrodze i jako przykład ZŁYCH PRAKTYK, opracowanie podsumowujące pierwsze karygodnie przeprowadzane "SCALENIA GRUNTÓW" w Wielkopolsce:

http://www.strzalkow.pl/komasowani.mp4

lub

http://www.strzalkow.pl/komasowani.avi

Scalanie gruntów jest koniem trojańskim dla CETA, TTIP, GMO oraz wielkopowierzchniowej wyprzedaży-grabieży Polskiej Ziemi, nie w formie okruchów ale wielkich kawałków "POLSKIEGO TORTU".

Miejcie Państwo na względzie stanowisko waszych wyborców, którzy w zdecydowanej większości bardzo negatywnie mogą ocenić tę próbę zawłaszczenia ich własności, ukrytą podstępnie i przewrotnie pod oficjalnymi hasłami tzw. "poprawy warunków gospodarowania".

Liczne skargi, zastrzeżenia oraz sprawy prowadzone to tej pory min. przez Prokuraturę, Policję, Samorządowe Kolegia Odwoławcze oraz Wojewódzkie Sądy Administracyjne, w obecnie trwających "scaleniach gruntów", świadczą o zupełnie odmiennych konsekwencjach, niż przedstawiają to oficjalnie zainteresowani beneficjenci i decydenci w sprawie scalania gruntów.

Skutki scalania gruntów do tej pory w zdecydowanej większości znanych nam przypadków są negatywne.

Mamy nadzieją, że Państwo będąc zobowiązani prawnie do przeciwdziałania hamowaniu krytyki i innym działaniom ograniczającym prawo do składania skarg, wniosków i petycji lub dostarczania informacji do publikacji w granicach prawem dozwolonych, odpowiecie pozytywnie na petycję i umieścicie na swoich stronach wybrany baner wraz z linkiem: http://www.komasowani.pl/

 

Z poważaniem

Andrzej Szumski

Nieformalne Towarzystwo

Osób Poszkodowanych

Scalaniem Gruntów

KOMASOWANI.PL

 

Metryka

  • autor lub odpowiedzialny za treść: Andrzej Szumski
    data wytworzenia: 2016-11-08
  • opublikował: Administrator Systemu
    data publikacji: 2016-11-08 09:18

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 6419
Ostatnia aktualizacja treści obecnej strony: 2016-11-08 09:14:38